Kaş Ekimi

eyebrow-transGeçirilmiş travmalar, yanıklar ve bir takım cilt rahatsızlıkları sonucu kaybedilmiş, alım sonrasında tekrar yerine gelmeyen veya daha kalın kaş kullanma tercihi olan kişilerde kaş nakli etkili bir yöntemdir. Kaş nakli, ense bölgesindeki dökülmeye dirençli saçlardan alınan köklerin kaş bölgesine nakil işlemidir.

Kaşa verilecek yeni şekil anatomik sınırlar içerisinde kalarak, hastanın istekleri de dikkate alınmak sureti ile çizilerek planlanır.

Kaş ekimi, lokal anestezi altında Fue tekniği ile yapılan yaklaşık 1,5 – 2 saat süren bir işlemdir.

Operasyon sonrasında hasta yürüyerek evine dönebilir. 1 hafta kadar ekim bölgesinde çok küçük toplu iğne başı büyüklüğünde kabuklanmalar meydana gelir. 1 hafta sonra bu kabuklar döküleceğinden hasta sıklıkla hiçbir şey belli olmadan günlük iş ve sosyal hayatına dönebilir.

Operasyon sonrasında 15 gün süre ile denize girilemez. Kızgın güneşe çıkılmaz. Saunaya ve solaryuma gidilmez, ağır sporlar yapılmaz.

Ekilen kaşlar 3 ay sonra çıkmaya başlar ve 7 – 8 ay içerisinde çıkışını tamamlayarak son şeklini alır. İlk 1 yıl içerisinde kaşlar alındıkları bölgenin özelliklerini göstereceklerinden saç gibi hızlı uzayacaklardır. Uçlarının 15 günlük aralar ile kesilerek düzeltilmesi gerekir.

1 yıldan sonra kaşlar nakil edildikleri yerin özelliklerini kazanmaya başlayacaklarından uzama hızları yavaşlayacak ve bu kesilerek düzeltme ihtiyacı giderek azalacaktır.

TOP CALL NOW - HEMEN ARA
WhatsApp chat